top of page

Alüminyumun, yüksek verimlilik, yüksek korozyon direnci ve yüksek iletkenlik özellikleri ile dayanıklı tüketim sektörünün gelişmesi ve büyümesinde önemli bir pay sahibidir.

Alüminyum sağladığı birçok özellik sayesinde derin dondurucuların iç yüzeyinde kullanılırken, izolasyon yeteneği ile de daha az enerji kullanılmasını sağlamaktadır. Alüminyum korozyona karşı çok yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Gofrajlanmış yüzeyi sayesinde soğuk hava dönüşümünü hızlı ve verimli bir şekilde düzenler. Özellikle gıda ürünlerini ısı farklarına, çatlamaya, renk kaybetmeye, eğilmeye karşı korumakta, iletkenliği sayesinde yüksek ısı transferi gerçekleştirmektedir. Buzdolaplarının evaporatör alanında kullanılan alüminyum, dizayn esnekliği sağlayarak kullanıldığı ürünlere ısı transfer kabiliyeti kazandırmaktadır.

Elektronik aletlerde, aspiratörlerde ve hassas endüstriyel ürünlerde filtre malzemesi olarak kullanılan alüminyum tozu, kiri, sıvıyı ve gazı süzerek yüksek performans sağlamaktadır. Yıkanabilen çeşitleri de bulunan alüminyum temizlik açısından çok avantajlıdır. Alüminyum, yüksek enerji dönüşümü ve kaynak tasarrufu sağlayan kondenser gibi ürünlerin imalatında da kendine yer bularak, kullanıldığı ürünlere yüksek performans katmaktadır.

İşlenebilme kabiliyeti ve mekanik özelliklerinin çok iyi olması nedeniyle birim maliyeti avantajı sağlamaktadır.

Ürünler

Dayanıklı Tüketim

bottom of page